PROČ SI VYBRAT MONTOVANÝ DŮM?

Montované domy na klíč již nejsou ničím novým na trhu se stavbami rodinných domů. Ještě stále však není tolik dostupných informací o tomto druhu staveb.

Oproti klasickým zděným domům mají montované domy na klíč několik benefitů. První výhodou je ušetřený čas, zde můžeme hovořit o ušetřených letech čekání na své vlastní vysněné bydlení. Nízkoenergetické domy se vyznačují rychlým procesem výstavby od základů až po střechu. Kromě běžného postupu při řešení základové desky se konstrukce a střecha postaví poměrně rychle. Obvod domu je postaven ze SIP panelů, které jsou vyráběny sendvičovou metodou. Výhodou SIP panelů je jejich povinná certifikace.

Montované domy na klíč se vyznačují i ​​nízkou spotřebou energie. Kromě stavebních materiálů snižují spotřebu energie i solární kolektory a rekuperace vzduchu, čímž se znatelně snižují tepelné ztráty větráním zvláště v zimním období. Dalším benefitem je už podle názvu – dům na klíč – stavba, kterou firma postaví a odevzdá již jako hotové bydlení k nastěhování.

 

PROČ MONTOVANÝ DŮM

Poměrně důležitým faktorem je i cena. Montovaný dům je zpravidla levnější varianta než klasický zděný dům. Pokud chcete bydlet téměř okamžitě, není lepšího řešení než právě stavba nízkoenergetického montovaného domu.

Jeho životnost je garantována na desítky let, při adekvátní péči můžeme hovořit o století. Ke stavbě domu na klíč je možnost získat kompletní projektovou dokumentaci zcela zdarma, čímž ušetříte tisíce Kč.

Výstavba montovaného domu nezatěžuje okolí. Dům na klíč je zkonstruován ze SIP panelů, které jsou převážně přírodního původu. Všechny materiály jsou samozřejmě plně certifikovány a v nejvyšší kvalitě. Díky OSB deskám na všech stěnách z obou stran zas získá montovaný dům stabilitu, která se přinejmenším rovná zděnému domu.

U domu na klíč není důvod obávat se nepříjemností při financování, v současnosti už nabídka bank myslí i na hypoteční úvěry na montované domy.

Několik málo důvodů, proč stavět touto technologií:

 • méně betonu a práce v základech, to znamená úsporu financí o 20 – 25 %
 • suchý proces výstavby, možnost montáže v každém ročním období
 • nízká hmotnost panelů, to znamená nízké náklady na přepravu a manipulaci s nimi
 • velké formáty panelů, z toho plyne rychlá výstavba
 • menší tloušťka stěn, to znamená větší vnitřní prostor (u domu s rozlohou 150 m2 je rozdíl cca 14 m2, což Vám nabízí další místnost navíc)
 • pro velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti Vám vzniká úspora nákladů na vytápění
 • univerzální a variabilní použití panelů

Nezanedbatelným je i působení materiálů na životní prostředí:

 • dřevěný plášť z desek je regenerovatelný
 • jádro panelu z EPS je možné recyklovat
 • jádro panelu nemá výživovou hodnotu, je neměnné, neprodukuje nežádoucí plyny ani žádné filtráty
 • materiály pro výrobu panelů neobsahují zdraví škodlivé chemikálie
Poslední příspěvky
Napíšte nám

Pokud máte zájem o projekt nebo jakékoliv dotazy, ozvěte se.

Nečitelné? Změnit text. captcha txt